Ayhan Demir “Seven Gelmez mi? Dedi!
212 Views

Değerli Öz Haber Gazetesi Okuyucularım;

Bugün size farklı bir konuyu işleyeceğim; ben daha önce 17 yıl Antalya’da radyo sonra Tv reklamcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptım. Bu zaman içresinde Türkiye radyo televizyon meslek birliği RATEM eğitim ve yönetim  kurul üyeliği yaptım.

Rahmetli Cavit Karabey’in de son albümünü beraber hazırladık ve oradaki Ölüm Yolu  isimli eserin  sözleri bana aittir. Ayrıca Haram Olsun şarkısının da sözleri,  benim 4 şiirimden ve Cavit Karabey’in sözleriyle ortak bir şarki ortaya çıkmıştır. Yani müzikten anlarım, hatta bu konuyla ilgili Unkapanı’nda çok kıymetli can kardeşim Kadırga Müzik sahibi Yusuf Zıya Oran’ın daveti üzerine de Unkapanı’nda o zamanın bütün yapımcılarına bir konferans ve fikir babalığı yaptım.

Şimdi gelelim konumuza şarkı yapmak yazmak, müzik yapmak ve okumak hepsi çok ama çok özel duygulardır. Bir şarkının yapım aşaması büyük emekler gerektiren ve ayrıcada maddi bir maliyet gerektiren  iştir. Dünyanın en güzel  ezgisini de yapsanız, tanıtım reklam klip ve tv gazete reklamı yoksa istediğiniz neticeyi alamazsınız. Onun için ben de aylardır dinlediğim çok özel bir şarkıyı ve çok özel bir insan olan sanatçımız Ayhan Demir’i sizlere tanıtmak istiyorum.

Gerçekten yürekleri slip başka alemlere hayallere ve insanın geçmişine sevdalara götüren bir şarkısını sizlerle paylaşmak istedim.

Şarkıda diyor ki: “Seven Gelmez mi?” İnsan bu şarkıyı dinledikçe gözleri dalıyor, yüreği hasretle çırpınıyor ve gözleri doluyor. Sadece kapıya bakıyor veya pencereden “acaba benim de sevenim gelecek mi” diye. Böyle bir şarkı bence tün zamanların aşk ve sevdanın ortak duygusu olmalı. Ben gerçekten bu çok kıymetli sanatçımız Ayhan Demir’i öncelikle kutluyorum. Kendısi ile yaptığımız söyleşi ile bu yazıyı devam ettiriyorum.

Ayhan Demir’i kendi ağzından tanıyalım. Ayhan Demir Kimdir?

Babam Kastamonulu. Ben Belçika’da doğdum yetiştim ve Belçika’da yaşıyorum. Evliyim, 9 yaşında bir kızım , 6 yaşında bir oğlum var. 15 yaşımdan beri söz yazıp besteliyordum. Eşimin ve çevremin ısrarı üzerine 2018 in Şubat ayında “Bir Sensin Yar” adlı ilk single albümümü müziksevenlerin beğenisine sunduk. 2019 un Nisan ayında ikinci single “Seven Gelmez mi” çıktı.

 

Öz Haber Gazetesi

İmtiyaz Sahibi

Talat Ayhan

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir