209 Views
İnsanların yaşamın nefesi gibi hiç eksik olmayan bir meslek”POLİS”lik,toplumun güvencesi insanların huzuru, adaleti hakkaniyeti,asayişi,hep arar durur. Bunları kim yerine getiriyor,gecesini gündüzünü,canını feda eden polisimiz,bunların içinde bir bölüm var ki,sadece haberlerde gördüğümüz”Olay yeri inceleme polislerimiz”bunlar çok zor bir imtihandan geçiriliyorlar,daha iyi anlaşılması için İstanbul emniyet inden, sadece 60 kişi imtihanı kazandı, yani İstanbul emniyetinin 50 bin civarında olduğunu düşünürsek, imtihanın zorluğu ortaya çıkıyor.
Kursa alınıyor kursun ortasında, bir imtihan daha yapılıyor kazananlar  kursa devam, kurstan sonra uygulama için ekiplere veriliyor,olaylarda cinayetli yaralamalı, silahlı bıçaklı saldırı durumlarda, mahkemeye tam delil toplama işlevlerini titizlikle yerine getiriyorlar.
Burada mağdurları koruma,saldırı yapanların adalet önünde tam ceza almalarını sağlamak,adaleti sağlamak adına titiz ve yorucu dikkatlice çalışma yapıyorlar, bunları yaparken gece gündüz fark etmiyor,”olay yeri inceleme polisleri”mizin bu çalışmaları emniyetin yüzünü ağartıyor,adeta güldürüyor ve sevindiriyor ,,yorgunlukları unutturuyor. Gazetemiz bu zorlu çalışmalar yapan sessiz kahramanlar ekibini kutluyor vazifelerini devamının kazasız belasız başarılarını diliyoruz.
Diğer sayılarımızda emniyetin başka birimlerini de sayfalarımıza taşıyacağız..
Ahmet Cirim
“Gerçekleri Bilelim”
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir