Hale Soygazi DNA Testi Sonucu Açıklandı!
250 Views

Murat Şar’ın çıktığı televizyon programında Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Hale Soygazi hakkında “o benim annem” iddiasında bulunmuştu. Hale Soygazi, Murat Şar’ın bu iddialarda bulunduğu programa ve programın yayınlandığı kanala 1 liralık sembolik tazminat davası açmıştı.

İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi Davacı Hale Soygazi davalı olan Murat Şar’ı Adli Tıp Kurumu’na DNA testi yapılması için sevk etmişti.

Hale Soygazi DNA testi sonucu açıklandı.

2 sene önce kadardı. Show TV kanalında yayınlanan Seda ve Uğur’la artık susma programına katılarak sahte haberler yapılıp iftiralar atıldığı gerekçesi ile Hale Soygazi, Seda Sayan ve partneri olan Murat Aslan ile ben senin oğlunum dediği Murat Şar hakkında 1 liralık tazminat davası açtı. Hale Soygazi açtığı tazminat davasındaki dilekçesinde şu ayrıntılar şöyle:
Televizyon programına katılan 43 yaşındaki “Murat Şar annesi olduğunu iddia ettiği ünlü Yeşilçam oyuncusu  Hale Soygazi olduğunu iddia etmiştir, programda Hale Soygazi’nin fotoğrafları yayınlanmıştır. Bu gibi açıklamaların ve ispat konularının televizyon programları değil mahkemeler ve adli tıpdır”
2 ay kadar önce İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi Hale Soygazi Murat Şar annesi olup olmadığı anlaşılması için ikisini de adli tıp Kurumu’na sevk etmişti. Davalı ve Davacı olarak İkisi de adli tıp kurumu’na gidip DNA testi yaptırdı.
Yapılan DNA testi sonucu açıklandı.
Bundan iki hafta kadar önce Hale Soygazi DNA testi sonucu mahkemeye sevk edildi. Murat Şar DNA testi sonucunda Hale Soygazi DNA sı ile karşılaştırma yapıldı, elde edilen DNA sonuçlarında Hale Soygazi ile Murat Şar’ın DNA sonuçları birbirini karşılamıyor, diyerek reddedildi.
Yani Hale Soygazi Murat Şar’ın biyolojik annesi değildir dendi.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir