246 Views
Üst düzey yönetici her şeyin güllük gülüstanlık olduğunu iddia ediyorsunuz, bende halkın içinde gezdiğim için böyle olmadığını söylüyorum. Gazeteci ve TV programcısı olarak her zaman gerçekleri yazmaya gayret, sarf ediyorum. Bunun içindir ki benim köşe yazılarımın adı; Gerçekleri Bilelim şeklindedir.
Halkın tabiri caizse tenceresi kaynamıyor, pazar yeri cehennem gibi yanıyor.  En ucuz 5 TL den aşağı bir şey yok. Bir eve en az 15 çeşit meyve sebze çeşitleriyle  malzeme lazım. Bunun kasabı hariç çalışanın aldığı ücret belli, diğer masrafları saymıyorum. Isınma, giyim, elektrik, su okul masrafları akla gelmedik diğer giderler. İnsan yaşamına ihtiyaç olanlar, abartılı değil. Üst düzey yönetici pazara çıkmıyor, sihirbaz misali emrediyor hepsi ayağına geliyor. Cebinden para çıkmıyor yanındakiler de, yüksek maaş alıyor onlar için bakarsan her şey ucuz rahat.
Bir zamanlar rahmetli Demirel’e  gazeteciler soruyor “yumurtanın ekmeğin fiyatını biliyor musun?” Cevap bilmiyorum, doğru cevap! Nereden bilsin diyorum pazara çıkıp alış veriş mi yapıyor? Kendisi için mümkün olmayabilir fakat eşi çıkıp alışveriş yapabilir doğruyu öğrenir ona göre kararlar alır ve halkın sıkıntısını idrak eder.
Ata sözü ‘Tok açın halinden anlamaz’ Mutfak yangını sönmedikçe halkın hayır duasını almak mümkün değil, benden söylemesi! Müslüman yönetici halkının sefalet içinde olmasını temenni etmez, Allah bunun hesabını sorar! Nisa suresi 134. Ayet şahitliği velev ki yakınlarınız dahi olsa doğru yapın adaletli olun diyor. Ben bir gazeteci olarak yönetiminize bunları bildiriyorum ben üzerime düşeni yapıyorum karar sizlerindir.
Ahmet Cirim
Gazeteci ve TV Programcısı
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir