212 Views

Her canlının yaşamını devam ettirmek için beslenmesi kaçınılmaz, çıkan yasalar insanların sağlıklı yaşamlarını sağlamak, kural kaide oluşturmak içindir.
Yasanın çıkmasından daha ziyade uygulamasını sağlayacak,devlet yetkili makamları görevlerini yerine getirmesiyle mümkün olmaktadır.
İnsan sağlığını çok yakından ilgilendiren ( sokakta çiğ süt) Satmak kanunen yasak, bu başı boşluk hastalığa davetiye çıkartıyor, denetimler yapılmıyor, halk sokakta pazarda satılan sütlere muhtaç hale getiriliyor, adeta yetkililer tarafından hastalığa davetiye çıkarıyorlar.
Süt canlı ve çok hassas bir gıda maddesi, örneğin hastalıklı hayvan sütüne  parmağınızı batırın sütteki hastalık hemen insana geçiyor.Her altı ayda bir veteriner tarafından muayenesi zorunlu bu ancak ruhsatı olan çiftliklerde uygulanıyor.
Bir zamanlar AVM lerde süt tankı konulacaktı, halk da ihtiyacı olan süt ihtiyacını buralardan alacaktı sokakta kesinlikle süt satışı yapılmayacaktı, Hep sözde kaldı pazarda sıcakta sokak aralarında süüüüt, süüütçüü diye bağırarak satmaya devam ediyorlar. Nasıl ne şekilde sağılıyor tüketici bilmiyor. Konu ile ilgili bilgisinden faydalandığımız  Ahmet Eralp çiftliği, el değmeden sağım yapılıp, yine el değmeden ambalajlanıp frigorifik araçlarla tüketicilere ulaştırıyor. Belgeli mevzuata uygun şekilde hizmet veriyor, bir tarafça yasal prosedürleri yerine getiren iş adamı, her türlü rizikoyu alarak yatırım yapıyor, yasalara uygun çalışıyor diğer taraftan başı boş sokakta satış yapan insanların sağlığını tehlikeye atan insanlar,bunlara göz yuman yetkililer,yasalar uygulanmak için çıkarılır gazeteci olarak görevlerinizi yapmaya davet ediyorum.
Gıda işiyle uğraşanlara benim bir sözüm vardır, insanları yaşatacaksın ki ürettiğin mamulleri satasın, ölmüş kişiye satamazsınız!!!.
Ahmet Cirim
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir