İş Adamı Cengiz Dikmen’den Basın Açıklaması Geldi!
328 Views

Geçtiğimiz günlerde adı onbinlerce vatandaşın dolandırılması ile anılan iş adamı Cengiz Dikmen’den basın açıklaması geldi!

İşte avukatı aracılığı ile basına ulaşan o basın açıklaması:

“Ben Cengiz Dikmen, Yeni Akit Gazetesi İnternet Haber Sitesi ve Time Türk İnternet Haber Sitelerinde, adıma küçük düşürücü iftiralar atılarak yalan haberler yapılmıştır. 
Şöyle ki; Ben Almanya’da yaklaşık 5 yıldır Bitcoin Madenciliği yapıyordum. 09.10.2017 tarihinde Kalekapı Vergi Dairesinde, 620301- BİLGİSAYAR TESİSLERİ YÖNETİM FAALİYETLERİ, 683101-GAYRİMENKUL ACENTELERİNİN FAALİYETLERİ (GAYRİMENKULÜN ÜCRET VEYA SÖZLEŞME TEMELİNE DAYALI OLARAK SATIN ALINMASI, SATILMASI VE KİRALANMASINDA ARACILIK, VB.) ve 463803-HAZIR HOMOJENİZE GIDA İLE DİYETETİK GIDA ÜRÜNLERİ TOPTAN TİCARETİ (BEBEK MAMASI, DİYET GIDALARI, SPORCU GIDALARI VB.) vergi kodlarıyla mükellef olarak, ÇAĞLAYAN MAH. 2053.SOK. NO:43/2 MURATPAŞA ANTALYA adresinde ticari faaliyetimi sürdüren saygın bir iş insanıyım. Bitcoin Sanal Para Madenciliğinde sanıldığı gibi piyasadan para toplayarak değil, tamamen güvene bağlı eş dost ve samimi çevreye dayalı olarak bana yatırım yaparlar ve ben de yaklaşık 5 yıldır hiç bir yatırımcımı, söz konusu haberlerdeki gibi aldatmadım. Bu yatırımcılarım şu anki sayısı 1200 civarındadır, söz konusu yalan-iftira haberlerin hiç bir hukuki ve ahlaki dayanağı yoktur, bu haberi yaptıran 1 tek müşterimle aramda şahsi anlaşmazlıklarla ilgili olarak, bu şahsın söz konusu haber sitelerinde tanıdıkları aracılığıyla böyle bir yalan-iftira haberler yaptırılmıştır. Bunlarla da şuan hukuki yasal sürecimi başlatmış bulunmaktayım. 
Ben işyerimde eşim, kız kardeşim ve 7 adet çalışanımla beraber, tüm müşterilerime bire bir hizmet veren kurumsal bir işletmeyimdir. Bugüne kadar her yerde sevilen ve saygı gören bir kişi oldum. Gerek kendim, gerekse çalışan personellerim tarafından her müşterimle ayrı ayrı ilgilenmekte ve ayrı ayrı ehemmiyet göstermekteyimdir. Tüm bunların yanında hiçbir kamu kurumuna vergi ve SGK prim borcumda bulunmamaktadır. Ancak Son günlerde Yurtdışı bağlantılarımızdan kaynaklı ödemelerde sorunlar yaşanmakta olsam da şu an itibariyle bu ödeme sorunlarını aşmış bulunmaktayım. 
Gerçekleri yansıtmayan şekilde yayınlanan bu haber ile; sadece dolandırma kastıyla hareket eden olarak, yaptığım işle hiçbir alakası olmayan, Çiftlik Bank ile bağdaştıracak şeklinde kamuoyunu yanıltıcı bir izlenim yaratılmaktadır. Zira yargılama süreci devam eden Çiftlik bank şüphelileri hakkında birçok sayıda çiftlik bank mağdurları tarafından savcılıkta binlerce şikayet bulunmaktayken, Benim hakkımda hiçbir savcılıkta suç duyurusu bulunmamaktadır. Ben Cengiz DİKMEN bugüne kadar kimseyi mağdur etmememe rağmen, kamuoyu nezdinde paraları kaçırma yönünde bir izlenim yaratmaya çalışmak ve benim aleyhimde yalan haberler yaparak, bunları kamuoyuna sunmak Benim kişiliğime yapılmış affedilemez bir saldırıdır. Keza bu haber nedeniyle ben Cengiz DİKMEN’İN şahsi ve ekonomik menfaatleri zarar görmekte, ticari itibarı zedelenmektedir. Kaldı ki kamuoyuna sunulan bu haberle ben Cengiz DİKMEN’İN müşterilerinde korku, panik, endişe havası yaratılarak, müşterilerimi bana karşı kışkırtmaya çalışılmaktadır. Ben Cengiz DİKMEN’İN, Yeni Akit Gazetesi İnternet Haber Sitesi ve Time Türk İnternet Haber Sitelerinde, internet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle kişilik haklarım ihlal edildiğinden bu basın açıklamasını yapmak gereği doğmuştur. Çünkü; -Haberin verilişinde okuyucuda husumet ve kuşku yaratıcı dil ve ifade kullanılması, seçilen sözcükler aşağılayıcı, küçük düşürücü, incitici nitelikte olması ve konu ile ifade arasındaki denge bozulması halinde HABER HUKUKA AYKIRI DURUM TEŞKİL ETMEKTE -Anayasa’nın 17. Ve 20. Maddesi ile Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin 8. Maddesi ile güvence altına alınan kişinin kişilik hakları, manevi saygınlığı ve özel hayatına saygı ihlal edilmekte -Cengiz DİKMEN’İ suçlayıcı masumiyet karinesini ihlal edici ve toplum içerisindeki onur ve şerefini ihlal edici mahiyette olduğundan İnternet ortamında yayınlanan gerçekleri yansıtmayan ve kamuoyunu yanlış bilgilendirici habere hiçbir şekilde itibar edilmemesi gerektiğini ve konu ile ilgili sorumluları kınadığımızı ve sorumlular hakkında tüm kanuni ve yasal yollara başvurduğumuzu bildirerek TÜM KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURURUZ”

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir