Kargomuzu İnternette Arıyoruz!
118 Views

Kargo kullanıcılarının internetteki aramalarını inceleyen SEMrush’ın araştırması, kargosunu bekleyen kullanıcıların bekleyişleri sırasında arama motorunda ciddi mesai harcadıklarını ortaya koydu. Buna göre sadece Ekim ayı içinde 2.5 milyon kişi kargosunu takip için arama motorlarına başvurdu.

 Kargo şirketleri trendlerin peşinde

SEMrush Türkiyeve Ortadoğu Kurumsal İletişim Müdürü Adam Zeidan, araştırma verisinin kargokullanım tercihleri ve kullanıcı ihtiyaçları ile ilgili önemli bilgilerverdiğini belirterek, “Tüm kargo şirketlerinin markalarının arama sayısınındahil olduğu incelememizde,kullanıcıların gönderisinin yerini an an bilmekistediklerini ve bununla ilgili endişe duyduklarını gözlemledik” diye konuştu.

 Araştırmanın özellikle pazarlama uzmanlarının kargo trendlerini görmesi açısından kritik önemtaşıdığını dile getiren Zeidan,sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla kargo sektörünün daha da büyümesi ve Türkiye’nin bukonuda bir merkez olması beklenirken,sektörün de yeni trendleri takip etmesişart hale geldi. E-ticaretin yükselişi ile birlikte kargo şirketleri son tüketicinin hayatında daha fazla yer tutmaya başladı. Dolayısıyla evde beklemek durumunda kalan kullanıcılar, takip için ilk olarak internete başvuruyor.Kurumlar da kendileri hakkında yapılan internet aramalarını takip ederek,gelişime açık oldukları alanları tespit edebilir,bununla ilgili aksiyonalabilirler. Kurumların dijital dünyada rotalarını belirlemesi için aramaverileri büyük önem taşıyor” dedi.

 İstanbul kargo üssü olacak

Türkiye son dönemde kargo alanında yapılan yatırımlarla dikkatçekiyor.  Yeni yapılan İstanbul Havalimanı 1.4 milyon metrekarelik alanıile dünya üzerindeki büyük kargo HUB noktalarından biri haline gelmeyihedefliyor. Burada başlangıç kapasitesi 4milyon ton olacak ve kademeli olarak5,5 milyon tona çıkarılacak. Türkiye bugün 1,2 milyon ton ile Avrupa’da 6’ıncı,dünyada 16’ıncı sırada yer alıyor.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir