85 Views

Haber: Nihal Yeşiltaç Oran

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’ın çektiği video ve o videoda yaşlıları hedef alarak söylediği ‘geber’ ifadesi başına dert oldu.

“Geberin” dedi!

Birkaç gün önce bir video çekip, evde kalmanın önemini anlatmaya çalışan Kerimcan Durmaz, sinirlenip öfkesine hakim olamayınca “çıkın dışarı, çıkın geberin. Fazlalığınız gebersin biz devam edelim gençler olarak” dedi.

Dans Etti!

Bu videonun ardından arkadaşları ile twerk dansı yapan Durmaz’a tepkiler de çığ gibi büyüdü.

Kerimcan Durmaz’a Suç Duyurusu!

Çektiği video sonrası sadece sosyal medya kullanıcılarından değil, avukat Serdar Öktem’den de karşılık gördü. Öktem, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” etmek suçlamasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Öktem dilekçesinde “Şüphelinin toplumumuzdaki yaşlı nüfusa karşı genç nüfusu kin ve düşmanlığa tahrik ettiğinin apaçık görüldüğü, daha önce genç nüfusun bir bölümü tarafından yaşlılara karşı bir takım uygunsuz tepkiler verildiği ve bunun televizyonda haberlere dahi konu olduğu düşünüldüğünde kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin de söz konusu olduğu” konularına yer verdi. Kerimcan Durmaz hakkında TCK’nin 216/1.maddesinde yer alan “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılarak cezalandırılması talep edildi.

Ben Kimim ki Ana Haberde Yer Alıyorum?’

Kerimcan Durmaz, olaylar sorası yaptığı açıklama videodsunda “başka hiç bir derdimiz yokmuş gibi dünyanın savaştığı pandeminin tam ortasındayken, çekmiş olduğum bir videodan dolayı beni haber bültenlerine çıkarıyorsunuz. Arkadaşlar ben kimim ana haber bültenlerinde 2 gündür 5 dakikalık haber yapacak kadar beni nasıl gözünüzde büyütüyorsunuz acaba? Ben aile bağları çok güçlü olan bir insanım. Amacımız yaşlıların hayatta kalmasını sağlamak. Ben bu konuyu bu kadar ciddiye alırken, dışarıda önlemsiz insanlar gördüm. Söz konusu benim ailem olduğunda kusura bakmayın konuşurum’ dedi.
İşte Kerimcan Durmaz’ın konuya ait videosu

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir