382 Views

Durmak yok yola devam,çıktığımız bu yolda sessizlerin sesi,kimsesizlerin çığlığı olmak için,kurulan Ak Parti,daha öncede söylediğim gibi ilk 15 yılı başarıyla bitirdik. İnşallah ikinci 15 yıla başlıyoruz demiştim. Öz Haber Gazetesi olarak ve spor adamı olarak,şöyle manşetler atmıştım,işte vatan,işte başbakan; halkın adamı halkın cumhurbaşkanı oldun, dualarımız kabul oldu Recep Tayyip Erdoğan başkan oldu.

  

Türkiye ucuz ülke dua ettik Mevlüt Çavuşoğlu hariciye nazırı oldu, bu manşetleri atarken yüreğin sesiydi ne bir yerden duydum,ne bir yerden etkilendim sadece Ak Parti’ye olan saygım reisime olan sevgimden kaynaklanan duygulardı. İkinci 15 sancılı başladı, dış güçlerin kışkırtmaları, Amerika’nın dolar oyunu, feto terör örgütü ve reis düşmanları ülkemize zarar vermek için Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun dediler, oysa Allah korusun ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara reisimiz dik durmasaydı,sonumuzu düşenemiyorum bile. Kısaca vatanımızı milletimizi devletimizi Allah korudu. Tabi ki bunlarla mücadele etmek hiç kolay değildi çok şükür,devlet başkanımızın isabetli ve yerinde kararlarıyla bu kötü durumları atlattık. Ancak zaman zaman Ak Parti olarak yanlış işler de yaptık bu yanlış işler içeride halkımızı üzdü yaraladı ve Ak Parti’ye karşı bir soğukluk oluştu .Bunun sebebi bana göre maalesef sayın başkanımıza halkımızın gerçek duygularını danışmanları tarafından aktarılmamasıdır. Oysa şu anda nereye gitsem bir toplumda,bir kalabalıkta, Ak Parti’yi savunamıyorum, herkeste bir korku herkeste bir telaş bir şey dersem,beni de tutuklarlar mı?Diye birbirlerine soruyorlar,neden böyle olduk neden bir korku saldı milleti,ben bu duruma çok üzülüyorum neden mi,çünkü yıllardır sayın resimize dua ediyorum ,çünkü yıllardır hiçbir kimseden hiçbir kurumdan,hiçbir siyasi partiden,hiçbir şahıstan destek almadan sadece kendi imkanlarımla,bazen aç bazen tok kendi imkanlarımla gazetemle haber sitemle,akpartiye hizmet etmeye çalıştım,ama denizde bir damla misali ne bizi gören oldu,ne duyan oldu nede bir akpartili teşekkür etti.Maalesef benim gibi resi seven akpartiye gönül veren sessizlerin sesi hiç çıkmadı,meydanlar kime kaldı biliyormusunuz?AKP lilere bunlarda nemi yaptılar, duyumlarıma göre belediye ihaleleri,sempatik görünme iş takibi ve çıkar ilişkileri ,belkide bu kişiler akpartiye oy bile vermiyorlar,ama ne yazıkki içimizde akparti sevdalıları olduğu gibi,AKP li menfaatçılarda var,sevgili okuyucularım kısaca yazımın sonlarına yaklaşırken şunu,özellikle belirtmek istiyorum bizim her fikre ,her düşünceye her insana saygımız vardır,çünkü biz insanlara ırk olarak değil ümmet olarak bakarız,şunu özellikle belirtmek istiyorum hatalarımızdan birisi, suriyelilerin ülkemize gelip bu kadar başı boş,hareket etmeleri emeklilerin durumu emekli evine ekmek götüremiyor, emeklikte yaşa takılanlar emekli yaşı 3600 günü dolduramayan emekli olamayan,yüzbin yaşlılarımız zor durumdalar. Çarşı pazarın yanına yanaşılmıyor,halk burnundan soluyor bunların acilen çözülmesi gerekiyor,bu basit görünen ama vatandaşı ilgilendiren,ekonomiyle birebir ilişkili olan durum hiç umulmadık bir şekilde Ak Parti’ye büyük oranda oy kaybettirebilir.

Benim halkın içinden edindiğim bilgiler bu yönde,kısaca şunu söylemek istiyorum,durmak yola devam diyorsak sessizlerin sesi,kimsesizlerin kimsesi olmak zorundayız. Birdahaki yazımda görüşmek üzere selam ve saygılarımı arz ediyorum.

Talat Ayhan

Özhaber Gazetesi İmtiyaz Sahibi

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir