402 Views

Antalyaspor eski futbolcusu Mehmet Ali Kalay, yıllarca Antalyaspor’da top koşturmuş,yurt genelinde İstanbul’da çeşitli kulüplerde top oynamış, Türkiye’nin saat ithal eden bir ailesinden gelen, Mehmet Ali Kalay şimdi de Antalya’da 21 dönüm arazi üzerine, 7 adet halı spor sahaları açarak, spora hizmete devam ediyor.

Emniyet müdürlüğüne, hemşirelik derneklerine, milli eğitim camiasına, Kepez Belediye Başkanlığı’na, basın dünyasına defalarca ücretsiz kapılarını açan, Mehmet Ali Kalay’ın bir ayağı Ankara’dan eksik olmuyor.
Siyasi dostluklarını yoğun çalışma hayatının içine sığdırmayı başarıyor, halk arasında derler ya bir koltuğa iki karpuz sığdıranlardan, sosyal yardımlaşması da,takdire şayan insanlara el uzatması, işsiz olanlara iş bulma konusunda yardımcı olaması,ayrıca Mehmet Ali Kalay, açık sözlülüğüyle tanınan bir yaşam biçimi olan bir insan.
Siyasi dostlarını ziyaret etmek için, Antalya’dan Ankara’ya uzanan yolları sırf, dostlarını memnun etme adına yolları kateden, yüzünde gülücükleri  eksik olmayan,,hayat güzel futbola devam sloganıyla etrafına neşe saçmayı adeta kendine bir görev sayıyor,, onunla konusunca dünya sıkıntıları sanki geçici duruyor, insan rahatlıyor,hipnotize olmuş gibi  kendini hissediyorsun.
Ayrıca çocuklarımız kahve köşelerinde kötülüklere başlamasınlar diyerek, öksüz, kimsesizlere de spor tesislerini ücretsiz kapılarını açması da takdire şayan bir davranıştır.
Yılların futbolcusunu üzen bir konu ise,diğer halı sahalarının, zemini beton olması zira buralarda oyun oynayan insanların çokça sakatlanması,spor ve gençlik bakanlığından bir isteği var,zemini beton halı spor okullarının yasaklanması, benim tesislerimin zemini topraktır düşse de sakatlanma söz konusu değildir diyerek üzüntüsünü dile getirdi halı spor okul sahiplerinin çoğu insanı düşünmüyor, cebini düşünüyor, benim param cebimde, Allah’a şükür kalbime para girmedi diyen Mehmet Ali Kalay, imkanı olanlara bir mesajı var, yatırımlarınıza sosyal aktivite tesislerini ilave edin parası fazla yoktur, fakat insanları mutlu etmek onların sağlıklı huzurlu,ahlaklı yaşamalarına katkı sağlamak her şeyin üstündedir, bakın benim bu çalışmalarımı takdir eden resmi kurumlar, plaket vererek takdir ettiler, bu da benim için paha biçilmez değerdir. Hayatta tek kalıcı eser bunlardır, para makam binalar,, gelip geçicidir dedi.
Bende kendilerine köşemden insanlığa yaptığı hizmetlerden dolayı,teşekkür eder yaşamının başarılarla, diğer insanlara örnek teşkil edecek çalışmalarının devam etmesini diliyorum.
Ahmetcirim07@hotmail. com
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir