Sünnete Servet Harcadı!
126 Views

Müzik dünyasının sevilen ismi Ekin, oğlu Toprak Ekin’in sünnet düğününde bir servet harcadı.

Sanatçı dostlarının yanı sıra Amerika, Almanya’dan Uluslar arası diplomatlar birliği başkanı  Gunther Meinel, İsveç, Danimarka, Norveç, Azerbaycan gibi bir çok ülkeden Ekin dostları sünnet düğününe katıldı. Seçkin konuklarla Merter Green Park otelde gerçekleşen sünnet düğününe İzmit’den özel olarak getirilen bir yarış atıyla gelen Ekin’in oğlu Toprak Ekin, bu özel günde babasını duygulandırdı.

Gözleri bir ara dolan sanatçı Ekin “Duygusal bir yapıya sahibim, hayatınızı adadığınız evladınızı büyürken izlemek ve erkekliğe ilk adımı gözlerimi yaşarttı” dedi. 40 kişilik orkestra eşliğinde bir bir sahneye çıkan sanatçı dostlarının şarkılarıyla coşan Ekin gece boyunca sahnede halayda çekti, dansta etti.

Sünnet düğününün yapıldığı salonda boş yer kalmazken, takı töreni 2 saat gibi bir süre aldı.

Türkücü Ekin Akbaş Kimdir

15 Ağustos’ta Diyarbakır’dan Konya’ya göç eden Akkaş ailesinin en büyük çocuğu olarak dünyaya gelir. İlkokulu Konya’da okuyan Ekin, Orta ve lise bölümünü Danimarka’da tamamlayarak PB Aksiyon Scholl’da sinema ve Tv bölümünü bitirmiştir. Danimarka’da mankenlik yarışmasında birinci olmuştur. Danimarka’nın en çok izlenen kanalı TV 2’de yayınlanan “Kiraz baharı” dizisiyle oyunculuk alanındaki başarısını da ispat etmiştir.

Ekin, çocuk yaşta müziğe olan ilgisi ve çalışmaları profesyonelliğe doğru gitmiş ve arkadaşları ile Anadolu ekspresi adlı grup kurarak Avrupa’nın her yanında konserler vererek, müzik alanındaki başarısından sonra 1995 yılında Türkiye’ye dönüş yapan EKİN Aysel Gürel ile tanışmasının ardından ilk solo albümü “Vesaire Vesaire” yi çıkarmıştır. Bu albümde Aysel GÜREL’in yanı sıra Erhan GÜLERYÜZ, Aşkın TUNA gibi usta isimlerle çalışan sanatçı albümünü MERT MÜZİK etiketi ile piyasaya sürmüştür.

Ardından Erhan GÜLERYÜZ’ün müzik yönetmenliğinde 1997 yılında “FIRAT” ve 1999 yılında “GÜNEŞ AĞLIYOR” isimli iki albüm daha yapmıştır. Güneş Ağlıyor albümüne adını veren şarkı sanatçının ilk bestesi olma niteliğini taşımaktadır.

• 2012 yılında Bruce Wiles, Jimy Cary, Soco Boys gibi dünya starlarının katıldığı Dünya Kalite Zirvesinde en iyi şarkı ödülü dünya ünlü oyuncu Claire Berminghari’nin elinden aldı
• 2012 yılında Amsterdam’da düzenlenen Avrupa Kalite Zirvesinde Hande Yener ile birlikte ödül aldı
• Makedonya’da yılın en iyi Balkan Müziği Ödülü’nü aldı
• Türkiye Türketiciler Derneği’nin düzenlediği Kalite Sanatçı Ödülü’nü aldı

2008 yılında ara verdiği oyunculuğa TGRT ekranlarında yayınlanan “HARPUT GÜNEŞİ” dizisinde Perihan Savaş, Mehmet Akif Alakurt ve Levent İnanır ile başrollerini paylaştığı dizi ile geri döndü.

2010 yılında BUZ MÜZİK etiketi ile “Sen Tutukladın Beni” albümünü yaptı ve bu şarkıya Niran Ünsal ile düet yaparak sevenlerinin beğenisini toplamayı başardı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir