150 Views
Halkın parasıyla park yap, sonra içeriye giriş 10 TL,  dahası doğal buz pateni yapmak istersen ilave ücret 15 TL yani 25 TL parka girmiş olacaksın para halkın. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, önce insan hizmet sloganı böyle!
Üstüne üstlük kurduğu belediye şirketine para kazandırmak için işletmeyi onlara bırakmış, kayın biraderi yönetim kurulundaymış, halkın gelir düzeyi belli iki çocuklu bir aile kazara bu parka girmeye kalksa haftalık mutfak giderlerini buraya bırakmak zorunda kalırlar. Bizim açıkgöz siyasetçilerde hizmet yapıyoruz diye insanları kandırmaya devam edecekler, işin diğer acı tarafı yerel gazeteler haber yapmıyor, Sayın Ümit Uysal bu yaptıklarınıza hizmet mi  diyorsunuz? Bana göre insanların  bu parkta nefesleri kesiliyor! Halkçıyım önce insan diye slogan atıyorsunuz, bana göre önce para gelirleri çevreme deseniz  daha doğru slogan olur diyorum.
Akıl almaz uygulamalar hayret etmemek mümkün değil, her şey para bedelsiz bir şey yok, fakat değişik hizmetler karşılığı zaten vatandaş ödemesini yapıyor,parklar,tuvaletler,hizmet için olmalı!
Kısaca Türkiye de hangi parti olursa olsun aklında önce para geliyor, halka hizmet için var olan kurumlarda bile görevli memurlar üst düzey bürokratlar,işbirliği  yapan ,sözüm ona danışman sıfatıyla beraber pazarlık yapıyorlar, sadece imza atmak için büyük rakamlar istiyorlar, Ankara’dan bahsediyorum. Bunu gören bilen diğer birimler ve makamlarda, halkın cebinden ne alırsak kâr zihniyetinden hareketle kılıfına ve yasaya uygun hale getirip yapmadıkları kalmıyor, yazıklar olsun böyle yapanlara demekten başka elimden bir şey gelmiyor.
Vicdanları vücutları sağlam  kalabiliyor mu?
Cüzdanları dolu,lüks yaşam içinde olabilirler, yarınlarımız nasıl olacak diye hiç mi hiç akıllarına gelmiyor?Makamlar, paralar,güçler hepsi kalıcı mı? Her şeyin bir bedeli muhakkak vardır, ilahi adalet mutlaka  bunu haksız yere yapanlara bedelini ödettirir benden söylemesi…
Ahmet Cirim
Gazeteci ve TV Programcısı
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir